همه ما دوست داریم پوستی زیبا و بدون نقص داشته باشیم. در زندگی روزمره پر از فعالیت‌های زیاد، افراد معمولاً از پوست خود مراقبت نمی‌کنند، اما این احتمالاً مهمترین چیزی است که بر زیبایی تأثیر می‌گذارد، بنابراین باید زمانی را برای مدل‌دهی مو اختصاص دهید، به‌ویژه تلاش برای به دست آوردن سلامتی. شما می توانید تنها 20 دقیقه از زمان خود را صرف تمیز کردن پوست خود کنید تا پوست خود را سالم نگه دارید. آموزش پاکسازی صورت

 

به هر حال، صورت شما چیزی است که به شما نشان می دهد زمانی که هیجان زده، خوشحال یا استرس دارید، پوست شما تحت تاثیر قرار می گیرد. پوست ما نیاز به مراقبت دارد. حتی اگر مرتباً از سالن بازدید می‌کنید یا با یک آرایشگر در خانه ارتباط برقرار می‌کنید، همچنان می‌توانید نحوه تمیز کردن طبیعی صورت خود را یاد بگیرید، اگرچه نوع آموزش در مدارس بسیار متفاوت است. قطعاً علمی تر و مؤثرتر است. در قسمت بعدی به شما نشان خواهیم داد که چگونه پوست خود را مرحله به مرحله پاکسازی کنید. در صورت داشتن سوال بیشتر با آموزشگاه آرایشگری نازنین ربانی تماس بگیرید و با نوع آموزش آشنا شوید.
 
1: تانگو
"پاکسازی صورت برای داشتن پوستی درخشان و شاد مهم است. صورت خود را به طور کامل با پاک کننده صورت یا شستشوی صورت بشویید و پوست خود را با یک حوله نرم خشک کنید." راهول نگر، متخصص پوست در بیمارستان مکس، می گوید که به طور کلی توصیه می شود از آب داغ دوری کنید. بین حملات، هرگونه آلودگی باقیمانده را پاک کنید.
 
2: بوی پوست
شستن صورت در خانه هرگز آسان نیست. آیا تا به حال به آزمایش لایه برداری صورت در خانه فکر کرده اید؟ اگر نه، این را امتحان کنید. پوست را در زمانی که در معرض آن قرار دارد مرطوب کنید (حدود 5 دقیقه) و سپس پوست خود را با یک حوله نرم خشک کنید. این مرحله روی پوست های چرب معجزه می کند. صورت خود را با یک مکعب یخ (با حرکات دایره ای) ماساژ دهید زیرا منافذ را سفت می کند و دمای پوست را به حالت عادی برمی گرداند.
 
3: پاکسازی صورت
می توانید با استفاده از پاک کننده صورت، پوست را شاداب تر کنید، ماساژ را برای یک دقیقه ادامه دهید زیرا این ماده به از بین بردن سلول های مرده پوست به خصوص برای پوست های کدر کمک می کند. برای لایه برداری طبیعی پوست خود می توانید از مواد طبیعی مانند مخلوط شکر و عسل به مقدار مساوی استفاده کنید. آن را به مدت 5 دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس 3 دقیقه دیگر بگذارید قبل از شستشو آن را بشویید.
 
5: یک بسته مرطوب کننده را روی پوست بمالید:
مهم نیست که چه نوع پوستی دارید، یک پک صورت آبرسان پوست شما را نرم می کند و رنگ پوست شما را بهبود می بخشد. دکتر راهول نگار، متخصص پوست در بیمارستان مکس می‌افزاید: «اگر پوست ترکیبی نرمال یا چرب دارید، از پک صورت آبرسانی که حاوی مولتی ویتامین و ویتامین است استفاده کنید زیرا چربی اضافی را جذب می‌کند.» سوپارنا تریکا، متخصص زیبایی هندی، می‌گوید: موز، گوجه‌فرنگی و پاپایا نیز دارای خواص پاک‌کنندگی و سفت‌کنندگی پوست هستند. اگر پوست نرمال یا خشکی دارید، طبیعی باشید، پودر چوب صندل را با گلاب مخلوط کنید و خمیری را روی صورت خود بمالید تا آبرسانی شود.https://fatemehhabashi.com/
 
آموزش پاکسازی پوست شامل مراحل متعددی است که طبق سرفصل بالا در آموزشگاه اصلی نازنین ربانی انجام می شود. این دوره در این آموزشگاه به همراه گواهی معتبر از سازمان های حرفه ای می باشد.